Flat Preloader Icon

YOUNGGUNS U14 s prvým ostrým štartom

Po prvýkrát v sezóne, pre niektorých aj prvýkrát v živote vybehli naši žiaci z kategórie U14 na derby zápas proti družstvu Victoria Žilina. Zápas od prvej minúty ovládli hráči Victorie, ktorí nasadili na naše mladé pušky pressing po celom ihrisku, s ktorým mala naša omladina veľké problémy a tak skóre narastalo raketovo v prospech nášho súpera. Do prestávky sa vyšplhalo na rozdiel 97 bodov.

Do druhého polčasu sme vstúpili odvážnejšie, kedy sa nám vďaka Lukašíkovi a Brodskému podarilo aj strelecky presadiť, a tretiu štvrtinu sa nám podarilo držať na prijateľnom stave 6:18. Do konca zápasu súper “vytiahol” opäť pressing po celom ihrisku, a rozdiel narástol až na finálnych 8:156.Za zmienku stojí že v zápase nastúpili aj hráči výrazne mladší, a to ročníky 2011, Tomino Tomka a Alexander Futo, ktorí sa určite nestratili, práve naopak.

TSM Slávia Žilina – MBK Victoria Žilina  8:156 (0:97)
Body TSM – Lukašík 4, Brodský 4

Tréner Futo: “Som veľmi hrdý na chlapcov ako pristúpili k zápasu, napriek tomu že sme spolu v tréningovom procese iba 4 týždne. Chlapci sa nezľakli premotivovaného súpera, snažili sa plniť to čo sa učia na tréningu. Nevzdávali sa ani za veľmi nepriaznivého stavu, na lavičke nebol nikto kto by sa zľakol, preto som veľmi pyšný na chlapcov. Máme pred sebou veľa práce, ale keď vidím nadšenie a nasadenie chalanov na tréningu, nemám najmenšiu pochybnosť že sa budeme zlepšovať, a časom hrať oveľa vyrovnanejšie zápasy.”

Už 15.10. sa Youngguns mali predstaviť na domácej pôde, ale po dohode klubov sa zápas odohrá na pôde súpera a to v Leviciach.

M.F.

Zdieľajte článok s priateľmi

Nenechajte si ujsť…