Flat Preloader Icon

Mladší žiaci U13 stále bez víťazstva, ale s basketbalovým rastom

Súťaž mladších žiakov pokračovala II. turnajom, ktorý sme po prvýkrát organizovali pod hlavičkou Tréningového strediska mládeže Slávia Žilina, v našom domovskom stánku na Základnej škole Hájik, kde sa okrem nás predstavili talentovaní chlapci z akadémií v Handlovej a Prievidzi.

TSM Slávia Žilina U13 – ŠBK Handlová U13 11:125

Body TSM: Bukový 4, Futo Alexander 2, Hučala 2, Kupčák 2, Holúbek 1

Do stretnutia proti veľmi skúsenému súperovi z Handlovej sme vstúpili odhodlane, s chuťou, no Handlová od prvého rozskoku bola dominantným tímom. Našim veveričkám nedarovala ani sekundu priestoru na ihrisku, bránili nás po celom ihrisku, na čo ešte naši chlapci nie sú zvyknutí, preto sme robili množstvo chýb a súper ich nekompromisne trestal.

V plnej nahote sa ukázal počet tréningových jednotiek, keďže naše veveričky iba začínajú svoju kariéru a po dvoch mesiacoch od nich nemôžeme čakať zázraky. Handlová hrala pestro, snažila sa hrať rýchlo do protiútoku, dobre a tvrdo bránila, čo u nás zatiaľ nie je, ale určite na tom popracujeme.

Škvrnou prvého zápasu bolo zranenie „mladého“ Futa, keď si nešťastne, ale nezavinene komplikovane zlomil ruku. Chlapci si napriek výsledku zaslúžia pochvalu, že napriek hrozivému skóre bojovali až dokonca.

TSM Slávia Žilina U13 – MBA Prievidza U13 33:77

Body TSM: Holúbek 20, Kupčák 9, Bukový 2, Bohačiak 2

Do druhého stretnutia sme nastúpili už bez Alexandra Futa, ale s rovnakým odhodlaním ako do zápasu s Handlovou. Prievidza nehrala až tak agresívne, čo našim chlapcom viac vyhovovalo, basketbal ich bavil, hrali s chuťou a plnili pokyny trénerky Saskie, čo im umožňovalo „držať sa“ s tímom MBA Prievidza na dostrel.

Rovnako aj Prievidza preukázala počas zápasu, že sú o niečo pred nami, ale my budeme určite tvrdo trénovať aby sme sa začali ostatným tímom pomaly približovať. Veveričky si zaslúžia obrovskú pochvalu, pretože napriek prehre 33:77 celý zápas bojovali, nevypustili ani jeden súboj, a prezentovali sa veľmi sympatickým dojmom.

Mladší žiaci U13 stále bez víťazstva, ale s basketbalovým rastom

Trénerka Saskia Borovská:
Chlapci sa predstavili po prvýkrát v domácom prostredí a celkovo išlo o ich 3. a 4. zápas v živote, proti veľmi skúseným družstvám Prievidze a Handlovej. V prvom zápase proti Handlovej sme boli veľmi nekoncentrovaný, vyplašený a v závere sa nám zranil Alex ktorý bude minimálne 6 týždňov bez basketbalu.

V druhom zápase sme proti Prievidzi nastúpili v priateľskej atmosfére, no už bez Alexa ktorý bol v tom čase už v nemocnici, sebavedomo. Hrali sme s chuťou a bez strachu. Napriek dvom prehrám musím chlapcov pochváliť za ich odvedenú prácu počas dvoch mesiacov ktoré spolu pracujeme.

Rovnako tak musím pochváliť príkladnú dochádzku na tréningy, chuť a odhodlanie naučiť sa tento krásny šport.

Zdieľajte článok s priateľmi

Nenechajte si ujsť…