Flat Preloader Icon

Muži s dôležitým víťazstvom proti „B“ tímu Prievidze

V nedeľu sa z pohľadu bojov o postup do prvej štvorky 1. slovenskej ligy hral v Žiline dôležitý súboj, v ktorom domáce „veverice“ nastúpili proti B tímu prievidzských „baníkov“. Prievidžania v minulotýždňovej dohrávke zvíťazili nad Žilinčanmi o 13 bodov, takže ak chceli domáci udržať šance na postup, nesmeli zaváhať a potrebovali víťazstvo minimálne o 14 bodov.

TSM Slávia Žilina – BC Prievidza B 79:53

Body TSM: Podhorský 21, Židzik 14, Ištok 11, Stránsky 10, Rozim 8, Stojanov 6, Kosa 6, Mesároš 2, Péli 1
Štatistiky: Streľba 41%, Streľba za tri body 27%, Doskoky 41, Asistencie 16, Získané lopty 17

Stretnutie sme otvorili so základnou päticou Kosa, Ištok, Mesároš, Rozim a Stránsky dobre. Od úvodného rozskoku sme mali zápas pod kontrolou a krok po kroku si budovali náskok.

Hneď v úvode sme išli do „mini“ trháku 6:0, ktorý však hosťujúci tím v krátkom čase dorovnal. Útočne sme si počínali dobre, nachádzali skvelé riešenia ako sa presadiť proti šikovným hráčom Prievidze, ale v obrane nám to trošku škrípalo, preto svietilo po prvej štvrtine na ukazovateli skóre 23:20 v náš prospech.

V druhej štvrtine sme začali domáci “uragán”. V priebehu 10 minút druhej štvrtiny sme dokázali miestami bezradným hosťom nastrieľať 27 bodov a kedže rovnako skvele sme pracovali aj v obrane (v 2. štvrtine dokázala Prievidza skórovať len 10 bodov), odchádzali sme do šatní na polčasovú prestávku s luxusným 20 bodovým náskokom 50:30.

V druhom polčase sa očakával nápor hosťujúcich hráčov, ktorým išlo rovnako ako nám o veľa, ten však neprišiel. My sme pokračovali vo výbornej obrane, keď sme dovolili Prievidžanom v tejto časti hry skórovať len 9 bodov, a napriek tomu že nám v útoku pomaly dochádzali sily, dokázali sme sami zaknihovať 17 bodov a navýšiť tak rozdiel po tretej štvrtine na skvelých 28 bodov (67:39).

Záverečné dejstvo neprinieslo veľa krásy, hosťujúci hráči mali snahu skorigovať rozdiel, no my sme si už umnou hrou postrážili veľmi cenný výsledok až do konečného hvizdu a pripísali si dôležité, 7. víťazstvo v súťaži, čím sme sa posunuli na priebežné 4. miesto tabuľky zaručujúce postup medzi štyri najlepšie tímy v súťaži.

V poslednom kole sa predstavia naši borci na pôde lídra súťaže v Žiari nad Hronom.

Tréner Moravčík:
“Dnes sme vedeli kto proti nám stojí a čo chceme. Tím Prievidze s 5 hráčmi z extraligového „A“ tímu, ktorý podáva konštantné výkony v Niké Extralige, vedené skúseným trénerom Sestrienkom.

Do zápasu sme vstúpili maximálne koncentrovane a zápas sme mali čas pod kontrolou, najviac ma však teší náš kolektívny prejav, ktorý sme držali počas celého zápasu a priniesol nám víťazstvo.

Ostávame však pri zemi, nakoľko nás už budúcu nedeľu čaká rozhodujúci zápas v Žiari nad Hronom, na ktorý sa musíme zodpovedne pripraviť.”