Flat Preloader Icon

Kadeti v Bratislave so zmiešanými výsledkami

Cez víkend sa “Wildboys” predstavili v súbojoch v hlavnom meste, kde im boli súpermi B.S.C. Bratislava a Inter Bratislava.

B.S.C. BRATISLAVA  – TSM SLÁVIA ŽILINA  57:70 (37:45)
Body TSM – Adam Hollý 11, Michal Janžo 11, Michal Čierny 11, Filip Galovič 10, Šimon Hoferica 9, Samuel Neman 6,  Matúš Novák 4, Jakub Urda 4,  Adam Čierny 2, Tomáš Papšo 2, Richard Suchomel

Sobotné stretnutie sme začali ako je u nás zvykom veľmi vlažne, čo spôsobilo že nám súper odskočil hneď v úvode na 8 bodov, naštastie sme sa však spamätali a do konca prvej štvrtiny znížili manko na rozdiel 3 bodov (17:14) V druhej štvrtine sme sa prebrali, a začali hrať našu hru. Aktívnym pohybom, behaním, chcením sme sa dostali do polčasového vedenia o 8 bodov (37:45).

Druhý polčas sme pokračovali v aktívnej hre, kde sme zapájali natrénované prvky ako v obrane tak aj v útoku, ktoré pri ochote našich hráčov fungujú, čoho dôkazom je že po tretej štvrtine sme viedli 26 bodovým rozdielom 39:65. Posledná štvrtina priniesla opäť našu nekoncentrovanosť, nedisciplinovanosť, a nebola dobrým znamením pred nedeľnajším zápasom proti Interu.

INTER BRATISLAVA – TSM SLÁVIA ŽILINA 78:63 (32:33)
Body TSM – Adam Hollý 20, Michal Janžo 12, Šimon Hoferica 12, Filip Galovič 10, Jakub Urda 5, Adam Čierny 3, Tomáš Papšo 1, Richard Suchomel, Adam Čierny, Samuel Neuman, Matúš Novák

Stretnutie proti Interu, ktorý nastúpil so siedmimi zdravýmni hráčmi a po ťažkom sobotnom zápase proti RIM Košice (zvíťazili o 2 body) sme začali tak ako skončili sobotný zápas. Nekoncentrovane, nedisciplinovane s pocitom, že sa zápas vyhrá sám, bez toho aby sme do neho vložili srdce, bojovnosť a nadšenie. Dobré momenty striedali úplne katastrofálne rozhodnutia a preto bol oslabený Inter stále na dostrel. (polčas 32:33)

Druhý polčas nám basketbal (ako to už býva) vrátil to čo sme do zápasu vložili. Prestalo nám vychádzať takmer všetko, nedokázali sme sa presadiť z pod koša ani z perimetra, streľba trestných hodov bola taktiež tažko podpriemerná.

V obrane sme taktiež nedokázali eliminovať hlavne dvoch nebezpečných hráčov domácich, nie však tým, že by sme to nevedeli, ale našim vnbútorným nasadením, resp. nenasadením. Pár sekundové záblesky v druhom polčase bohužiaľ nestačili na to aby sme tento zápas zvrátili, ale je to pre nás ponaučenie do ďalších zápasov, že takýmto prístupom sa zápasy nevyhrávajú.

V najbližšom kole (26.11 -27.11.) sa opäť predstavíme na palubovkách súperov, tentokrát v Bánovciach a Seredi.