Flat Preloader Icon

Prvé víťazstvo si “Wild boys” vybojovali v dohrávke s “Hurkármi” MŠK BK ŽIAR NAD HRONOM – TSM SLÁVIA ŽILINA 80:84

Tento týždeň čakali našich “Wild boys dohrávky zápasov odložených z dôvodu Covid situácie, a to v utorok na pôde medveďov zo Svitu  a v stredu v ťažkom zápase proti Žiaru nad Hronom. Chlapci opäť nastupovali nekompletní, chýbali zranení Michal Janžo, Michal Čierny, Samuel Neuman.

BKM ISKRA SVIT “A” – TSM SLÁVIA ŽILINA  106:65  (48:22)
Body TSM: Šimon Hoferica 36, Filip Galovič 10, Adam Čierny 7, Matúš Novák 5, Martin Magvaši 5, Jakub Urda 2, Tobiáš Chebeň 0, Marek Joppa 0, Rastislav Huňora 0

Zápas vo Svite sa odvíjal podľa papierových predpokladov, kedy “medvede dominovali od úvodného rozskoku, neustále si budovali náskok ktorý v priebehu zápasu neustále navyšovali. Dominovali rýchlosťou a silou, naši chlapci mali problémy presadzovať sa z podkošových pozícií, a keďže ani streľba z poľa nebola na potrebnej úrovni išli sme so šatní s mankom 26 bodov.

V druhom polčase sa výkon “Wild boys” zlepšil, hlavne zásluhou zlepšenej streľby, kedy sa o body staral hlavne Šimon Hoferica (v druhom polčase premenil 7 trojbodových pokusov) avšak ani to nestačilo na skorigovanie výsledku.

MŠK BK ŽIAR NAD HRONOM – TSM SLÁVIA ŽILINA  80:84  (38:44)
Body TSM: Šimon Hoferica 31, Marek Joppa 17, Martin Magvaši 12, Adam Čierny 11, Tobiáš Chebeň 6, Matúš Novák 5, Filip Galovič 2, Rastislav Huňora 0, Jakub Urda 0

Zápas proti “Hurkárom” sme začali v základnej zostave Tobiáš, Marek, Martin, Adam, Šimon s veľkým odhodlaním, nasadením a koncentráciou, ktoré nám hneď v úvode prinieslo v 3. minúte vedenie 7:0. Po tomto nástupe Žiarčania pritlačili v obrane čo nám našťastie nespôsobilo väčšie problémy, a chalani využívali túto agresivitu vo svoj prospech a “pýtali” si fauly, z čoho pramenili jednoduché koše v podobe trestných hodov (v prvej štvrtine 18/14).

Na začiatku druhej štvrtiny sme pokračovali v skvelom nasadení a koncentrácií, kedy sme zvýšili rozdiel v skóre na 11 bodov. Krátkou nekoncentrovanosťou a zlým riešením niektorých situácií sme dovolili Žiarčanom priblížiť sa na rozdiel dvoch bodov 32:34, ale veľmi rýchlo sme sa spamätali a udržali pozitívne polčasové skoré 38:44.

Po krátkej ale “šťavnatej” polčasovej porade v šatni bolo z chalanov cítiť odhodlanie dosiahnuť svoje prvé víťazstvo v súťaži, čo potvrdil aj priebeh tretej štvrtiny. Basketbalová krása sa pomaly vytrácala, no úmerne sa zvyšovala bojovnosť na oboch stranách. Bodovo však boli na tom lepšie Žiarčania, kedy nám najväčšie problémy robil Horváth (autor 32 bodov) a do poslednej štvrtiny sme išli s mínusovým skóre 62:61.

Do poslednej štvrtiny sme vstúpili bodovo aktívne, kedy sa presadil najskôr kapitán Joppa a hneď po ňom trojkou Magvaši a preklopili vedenie v náš prospech 66:62.  V štvrtej minúte prišla nepríjemná situácia kedy si pri nekontrolovanom páde dobre hrajúci Adam Čierny zlomil ruku, čo na pár minút s nami zamávalo, ale napriek tomu sme veľkou bojovnosťou a srdcom dokázali zápas dotiahnuť k víťaznému koncu a pripísali si prvé víťazstvo v GOLD lige Kadetov U17.

Musím pochváliť všetkých chalanov za bojovnosť, nasadenie a chuť zvíťaziť.