Flat Preloader Icon

Wildboys U17 postúpili na Majstrovstvá Slovenska! V napínavom barážovom stretnutí si poradili s IMC Slovakia Považská Bystrica

Naši wildobys si cez víkend zmerali svoje sily v barážových súbojoch  “o Váh” s družstvom IMC Slovakia Považská Bystrica. Keďže skončili na poslednom mieste v skupine Gold kadetskej ligy museli o postup na Majstrovstvá Slovenska tejto kategórie zabojovať v baráži proti najlepšiemu tímu východnej skupiny Silver – IMC Slovakia Považská Bystrica. Barážové zápasy sa hrali pohárovým systémom vonku – doma. Po dvoch zápasoch sa družstvo s lepším skóre mohlo tešiť z postupu na MSR.

Prvý zápas odohrali wildboys na palubovke Považskej Bystrice. Už pred zápasom sme očakávali že modro-bieli nebudú jednoduchý súper, o čom svedčila aj ich bilancia v skupine Silver- východ, 17 víťazstiev a len 3 prehry.

Zápas sme odštartovali nekoncentrovane a s množstvom chýb, kedy sme umožňovali hráčom Považskej Bystrice jednoduché zakončenia čo prinieslo po prvej štvrtine deficit piatich bodov 25:20. Druhú štvrtinu sme naštartovali trojkou Chebeňa, a začali hrať svoju hru, podporenú dobrou obranou a úspešným zakončovaním Janža, Hofericu a Magvašiho a vyhrali sme ju 25:16, čo nám zabezpečilo polčasové vedenie 46:40.

Druhý polčas sme sa snažili kontrolovať tempo hry, čo sa nám čiastočne darilo až do 33. minúty, kedy sa opäť dostala do vedenia Považská Bystrica v pomere 66:65. Od tohto momentu začal boj o dôležité víťazstvo.

Reagovali sme aktívnejšou hrou, zvýšeným pohybom, no napriek tomu sa nám nepodarilo odskočiť od súpera, a tak bol stav v 38. minúte vyrovnaný 79:79. Keďže v posledných dvoch minútach skóroval len Janžo a premeneným trestným hodom Joppa, a na strane Považskej Bystrice len Blaško dvojbodovým pokusom, zaknihovali sme veľmi dôležité víťazstvo 82:81.

Nedeľná odveta sľubovala napínavý scenár, čo sa aj v žilinskej športovej hale potvrdilo. Nastúpili sme v osvedčenej základnej zostave- Tobiáš, Šimon, Adam, Martin a Michal.

Možno pod dojmom sobotného víťazstva sme nastúpili nekoncentrovane, keď sme nedokázali kvalitne a agresívne brániť, mali sme problém s obranným doskakovaní, čo nám takmer v celom zápase spôsobovalo problémy. Prvá štvrtina skončila s nášho pohľadu v mínuse jeden bod, a do polčasu narástol rozdiel na sedem bodov v náš neprospech 30:37.

Po “jemnom” polčasovom dohovore v šatni sme verili že nastúpime s väčším odhodlaním zvrátiť vývoj stretnutia v náš prospech. Nebolo to však jednoduché, v 26. minúte už viedli modro-bieli rozdielom 12 bodov, ani to však wildboys nezlomilo a bojovali dokonca ako o život.

K dobre hrajúcemu Janžovi a Hofericovi sa pridal aj kapitán Joppa, a v 33. minúte sme sa priblížili Považskej Bystrici na rozdiel dvoch bodov – 61:63.  Po dvoch trojkách Hofericu a jednej Joppu sme sa prvý krát v stretnutí ujali vedenia v 35. minúte 70:67.

Posledných päť minút bolo podobných ako v sobotnom súboji v Považskej Bystrici, mierne navrch mali hráči IMC, kedy minútu pred koncom vyhrávali 79:77 a boli by postupujúcim družstvom. My sme sa s tým však nezmierili a Hoferica 40 sekúnd pred koncom vyrovnal na 79:79.  Infarktový záver už zmenu skóre nepriniesol, aj keď Bystričania mali ešte veľké príležitosti na strhnutie víťazstva, ale wildboys sa podarilo aj s kusom šťastia zápas udržať na postupovom skóre.

Ďakujeme rodičom za skvelú atmosféru ktorú dokázali chalanom vytvoriť, nesmierne Vás bolo cítiť. Spoločne sa môžeme tešiť na “FINAL 8” ktoré sa uskutoční v dňoch 10.- 12.6. v Iskra Aréne vo Svite.

IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA – TSM SLÁVIA ŽILINA  81:82
Strelci TSM: Janžo 30 (10 doskokov), Hoferica 20, Magvaši 10, Joppa 10, Čierny Adam 7, Chebeň 3, Neuman 2,  Čierny Michal, Urda, Novák

TSM SLÁVIA ŽILINA –  IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA  79:79
Strelci TSM: Janžo 26 (10 doskokov), Hoferica 24, Joppa 13 (8 doskokov), Chebeň 5, Magvaši 4, Adam Čierny 4, Michal Čierny 3, Urda, Novák, Neuman

M.F.

Zdieľajte článok s priateľmi

Nenechajte si ujsť…