Flat Preloader Icon

STREETBALL PROTI RAKOVINE je po roku späť aj s podporou TSM Slávia Žilina

STREETBALL PROTI RAKOVINE je po roku späť.

Už 13. ročník SPR prinesie vďaka partnerom projektu na čele s generálnymi partnermi Mesto Žilina Nadácia SPP Tipsport Inhelp a hlavnými partnermi medzi ktorých sa opäť zaradilo aj TSM Slávia Žilina významnú a zásadnú novinku.

Žilinský turnaj – STREETBALL PROTI RAKOVINE sa bude konať dva dni (piatok 17.06. a sobota 18.06.2022), pričom prvý deň turnaja bude určený pre súťaže a kategórie detí zo základných škôl (SPR2022: NEW GENERATION CHALLENGE) a druhý deň turnaja vyplnia súťaže dospelých (STREETBALL PROTI RAKOVINE).

Sériu turnajov STREETBALL PROTI RAKOVINE 2022 skompletizuje ČUHÁRSKY STREETBALL, ktorý sa uskutoční v sobotu 02.07.2022 na Námestí Slobody v Kysuckom Novom Meste.

Podrobnejšie informácie o turnajoch a možnosti prihlásenia už čoskoro na webe: www.sbpr.sk

Hlavným cieľom projektu STREETBALL PROTI RAKOVINE je spojiť protirakovinovú osvetu a prevenciu so športom, rozhýbať streetballom, čo najviac ľudí bez rozdielu veku, popri tom upriamiť ich pozornosť na celospoločenský problém, ktorým je rakovina, a finančne podporiť boj proti tejto zákernej chorobe.

Výťažok zo série je každoročne venovaný žilinskej pobočke Ligy proti rakovine a darované finančné prostriedky sú použité na zlepšenie podmienok pre pacientov onkologických ambulancií FNsP Žilina (V predchádzajúcom roku boli projektom STREETBALL PROTI RAKOVINE venované FNsP Žilina dva invalidné vozíky a podložka na manipuláciu s imobilnými pacientmi v celkovej hodnote 1.100 €).

Hlavným cieľom nového projektu SPR2022: NEW GENERATION CHALLENGE je podpora zdravého životného štýlu detí a mládeže, sprístupňovanie športových a rekreačných aktivít pre deti a mládež, rozvoj rekreačného športu detí a mládeže, výchova novej generácie hráčov a hráčok a rozšírenie dosahu projektu SPR až do detských kategórií.

Zdieľajte článok s priateľmi

Nenechajte si ujsť…