Flat Preloader Icon

“WILDBOYS” ukončili sezónu na konečnom 8. mieste kadetskej ligy

WILDBOYS” ukončili sezónu na výbornom ôsmom mieste. V článku prinášame hodnotenie celej sezóny, až po športové vyvrcholenie FINAL8 vo Svite.

ZÁKLADNÁ ČASŤ

Po veľmi krátkej letnej príprave pod vedením trénerského nováčika Jakuba Grísu, a profesionálnej pomoci Karola Haasa z AKAZA sme sa zúčastnili kvalifikačných turnajov o postup do GOLD kadetskej ligy. Turnaje sme v konfrontácií s tímami Banskej Bystrice, Spišskej Novej Vsi, Svit B, Diawin Košice zvládli a postúpili medzi najlepších osem družstiev v rámci celého Slovenska.

Splnili sme tak prvotný cieľ, a to bol postup do Gold ligy, aby sme mali počas roka kvalitnú konfrontáciu s TOP tímami, čo je jediná cesta ako posúvať svoje schopnosti a kvalitu na vyšší level. Od prvého zápasu sme bojovali, pracovali na tom aby sme boli konkurencie schopní. Niekedy to bolelo, hlavne so súpermi ako boli Inter Bratislava resp. Iskra Svit A. Ešte viac však boleli tesné prehry so súpermi ktorí boli “hrateľní”, no našimi chybami a neskúsenosťou sme ich nedotiahli do úspešného konca. Taktiež nám v našom “rozlete” nepomohla covid prestávka, ktorá prerušila tréningový proces na takmer dva mesiace a ani zranenia ktoré chalani utrpeli počas tréningov a zápasov. Wildboys sa však napriek týmto prekážkam  počas roka neustále zlepšovali, čo potvrdzujú aj posledné víťazné súboje v základnej časti proti družstvu MŠK BK Žiar nad Hronom, dokonca na ich palubovke.

BARÁŽ

Keďže základnú časť sme skončili na ôsmom mieste, išli sme do barážových súbojov proti víťazovi SILVER ligy a tým bolo družstvo IMC Slovakia Považská Bystrica. Derby “bitka o Váh” priniesla napínavé súboje, keď sa nám podarilo v prvom zápase na pôde Považskej Bystrice vyhrať o jeden bod, čo sa po súbojoch ukázalo ako kľúčové, keďže nasledujúci deň v odvete na domácej pôde sme so šťastím “ukopali” remízu, čo nám zabezpečilo postup na FINAL 8, kde organizátorom bolo družstvo ISKRA SVIT.

FINAL 8

ŠTVRŤFINÁLE

BKM ISKRA SVIT (2) – TSM SLÁVIA ŽILINA (7)  95:51
Body TSM: Hoferica 13, Janžo 11, Chebeň 10

Vo štvrťfinále sme nastúpili proti domácemu favoritovi  s prílišným rešpektom, nehrali sme svoju agresívnu hru, vo všetkých ukazovateľoch sme zaostávali za našim súperom. Po polčase sa náš prejav zlepšil, no ani to nestačilo na skorigovanie výrazného rozdielu a po vysokej prehre sme boli odsunutí do bojov o 5.-8. miesto.

SÚBOJ O 5.-8. MIESTO

TSM SLÁVIA ŽILINA (7) – BK LOKOMOTÍVA SEREĎ (5)  64:87
Body TSM: Chebeň 18, Hoferica 17, Čierny Adam 17

Na rozdiel od štvrťfinálového zápasu vstúpili chalani do zápasu odvážne, s cieľom zabojovať o možnosť bojovať o piate miesto na turnaji. Umnou hrou si držali súpera v kontakte, nedovolili sme mu odskočiť na výraznejší rozdiel, z čoho vyšiel polčasový rezultát 38:42. Druhý polčas sme však bohužiaľ nezvládli podľa predstáv, súper nás zatlačil kvalitnejšou obranou, prinútil nás k stratám a tým pádom v tretej štvrtine dominoval a odskočil na rozdiel ktorí nebol v našich silách zmeniť.

SÚBOJ O 7. miesto

TSM SLÁVIA ŽILINA (7) – BBA KOMÁRNO (8)   66:67
Body TSM: Hoferica 22, Magvaši 19, Chebeň 11

V poslednom súboji sme si nič iné ako víťazstvo nepripúšťali, no realita bola bohužiaľ iná. Už v prvom polčase sme hrali s nízkou agresivitou v obrane (len 7 tímových faulov za polčas) bez nápadu, kreativity. Do polčasu sme strácali na BBA tri body, 31:34. Druhý polčas priniesol napínavý súboj, o každú loptu, zvýšila sa aj agresivita na oboch stranách, avšak na konci boli aj vďaka našim chybám šťastnejší hráči Komárna po víťazstve 66:67. Wildboys tak skončili na 8. mieste.

Na záver treba dodať, že družstvo kadetov tvorili hlavne mladší hráči “prvoročiaci” na rozdiel od ostatných družstiev ktoré boli od nás staršie. Dáva nám to dobrý základ pre budúcu sezónu, kedy už teraz plánujeme bojovať o vyššie ciele v celoslovenskej kadetskej súťaži. Poďakovanie patrí rodičom a našim partnerom ktorí sa snažili vytvárať výborné podmienky pre rast chalanov, a celého tímu.

M.F.

Zdieľajte článok s priateľmi

Nenechajte si ujsť…