Flat Preloader Icon

BLACK WEEK – žiaci aj kadeti s prehrami, ale aj rozdielnymi výkonmi

Tento víkend sa nám na palubovkách súperov výsledkovo absolútne nedarilo, napriek rozdielnym výkonom. Žiaci U14 “Youngguns” statočne bojovali proti mestskému rivali Victoria Žilina. Napriek vysokej prehre je vidieť na chlapcoch progres, ktorý preukázali aj v tomto zápase, či už to bolo hernými činnosťami jednotlivcov, alebo celkovým herným prejavom, ktorý bol o kus lepší ako v predošlých zápasoch. Taktiež chlapci príkladne bojujú, majú chuť napredovať a učiť sa, čo nám dáva skvelý predpoklad do budúcna.

Kadeti sa predstavili v sobotu v Bánovciach nad Bebravou, bez klúčových hráčov Hofericu a Hollého (choroby) a pripísali si nepríjemnú prehru s najslabším družstvom súťaže. V zápase im nevychádzalo takmer nič, katastrofálna streľba zo všetkých pozícií, nedôrazná, miestami až laxná obrana nás stáli víťazstvo ktoré nás môže po skončení základnej časti veľmi mrzieť. Opäť sa potvrdilo že keď do zápasov nevstupujeme koncentrovane, s pokorou a nasadením, nie sme tímom ktorí môže dosahovať dobré výsledky.

V nedeľu sme vycestovali na ťažký zápas do Serede, ktorá je ašpirantom na umiestnenie v prvej štvorke bez chorých Hofericu a Hollého a bez zranených Suchomela a Nováka (zranenia zo zápasu v Bánovciach). Domáci nenechali nič na náhodu a od začiatku šli za víťazstvom koncentrovaným výkonom a nedali nám od prvej minúty ani najmenšiu šancu pomýšlať na dobrý výsledok. V nasadení a koncentrácií sa udržali počas celého zápasu a uštedrili nám krutú prehru, z ktorej sa musíme čo najrýchlejšie spamätať, ak chceme naplniť naše reálne ciele a to je postup medzi štyri najlepšie družstvá v kadetskej súťaži.

V najbližšom kole by sme mali hrať proti Žiaru nad Hronom a Prievidzi, ale keďže Žiar sa predstaví v medzinárodných súťažiach o termínoch Vás budeme informovať.

YOUNGGUNS Žiaci U14

MBK Victoria Žilina – TSM Slávia Žilina   106:24
Body TSM: Čavojec 6, Kadík 6, Brodský 4, Orvan 3, Tomka 2, Futo 2

WILDBOYS Kadeti U17

BBK Bánovce nad Bebravou – TSM Slávia Žilina  75:71
Body TSM: Janžo 19, Galovič 15, Urda 12, Čierny Adam 10, Novák 9, Suchomel 6, Neuman, Čierny Michal, Papšo

WILDBOYS Kadeti U17

BK Lokomotíva Sereď – TSM Slávia Žilina   98:52
Body TSM: Galovič 12, Čierny Adam 12, Janžo 10, Čierny Michal 7, Urda 6, Neuman 3, Papšo 2

M.F.

Zdieľajte článok s priateľmi

Nenechajte si ujsť…