Flat Preloader Icon

V posledných domácich zápasoch v roku 2022 neuspešní YOUNGGUNS a aj WILDBOYS

V nedeľu 11.12. sa na domácej palubovke telocvične ZŠ Hájik predstavili obe naše družstvá. Žiaci U14 “Youngguns” v súboji proti ŠBK Levice, a kadeti U17 “Wildboys” proti MBA Prievidza. Po odlišných výkonoch si obe družstvá pripísali na kontá prehry. Do konca kalendárneho roka 2022 odohrajú zápas už len naši starší, a to v nedeľu 18.12. o 11:00 sa predstavia na palubovke “Hurkárov” zo Žiaru nad Hronom.

YOUNGGUNS Žiaci U14

TSM Slávia Žilina – ŠBK Junior Levice 23:70
Body za TSM – Lukášik 11, Orvan 4, Mistřík 4, Holečko 2, Krššák 2, Zaiček 2, Futo, Tomka, Ďugel

Zápas proti ŠBK sme začali zle. Od začiatku sme pôsobili unavene, nechcelo sa nám behať, dodržiavať základné pokyny z čoho pramenilo narastajúce skóre v prospech našich hostí z Levíc. S postupom času sa to mierne zlepšilo keď sa nám rozohral dovtedy “nevýrazný” Lukášik, ktorý je motorom tohto družstva. V druhom polčase už sme držali s chlapcami Levíc krok, dokonca sa nám podarilo poslednú štvrtinu vyhrať pomerom 10:8. Sme radi že sme zápas zvládli a nemuseli ho odkladať, nakoľko bojovalo len 9 chlapcov, z toho mali niektorí žalúdočné problémy, no napriek tomu bojovali za čo im patrí uznanie.

WILDBOYS Kadeti U17 

TSM Slávia Žilina – MBA Prievidza 87:96
Body TSM – Hoferica 29, Janžo 14, Galovič 13, Čierny Adam 12, Urda 11, Novák 8, Neuman, Čierny Michal

V zápase v ktorom nám pre zranenia a choroby chýbali hráči Hollý, Suchomel a Papšo sme nastúpili bez rešpektu, koncentrovane s nasadením, bohužiaľ nám to vydržalo len do 5. minúty. Od tejto chvíle za stavu 11:5 pre nás Prievidza pritlačila, nútila nás ku chybám ktoré sme bohužiaľ tvorili a šnúrou 2:20 uzavrela prvú štvrtinu s výsledkom 13:25 v jej prospech.

V druhej štvrtine nemožno chalanom uprieť snahu o získanie zápasu do našich rúk (15. minúta 28:35) no vždy ako sme sa snažili vrátiť do zápasu tak prišli chyby ktoré nás zrážali do kolien, aj keď treba priznať že nás Prievidza “kvalitne” nútila tieto chyby robiť. Taktiež nám nefungovala obrana, kedy Prievidza jednoducho skórovala z rýchlych protiútokov (polčas 42:54).

V druhom polčase sa nám nedarilo dostať sa na dostrel (najbližšie -10). Prievidza si umnou hrou výsledok postrážila a doviedla do celkového víťazstva. Naši chalani bojovali, ale v úzkej rotácií, a slabej obrane, napriek veľkému nasadeniu a úsiliu mali len malú šancu uspieť proti súperovi akým Prievidza je.

M.F.

Zdieľajte článok s priateľmi

Nenechajte si ujsť…