Flat Preloader Icon

Vstup do nového roka s kvalitnými výkonmi, no bez víťazstva

Prvé zápasy v novom roku majú za sebou naši kadeti. Wildboys sa v sobotu sa predstavili na pôde RIM Košice, a v nedeľu na domácej palubovke proti lídrovi súťaže Lokomotíva Sereď.

RIM BASKET Košice – TSM Slávia Žilina 73:68 (32:29)
Body TSM: Hoferica 30, Janžo 16 (14 doskokov), Urda 8, Čierny Michal 7, Suchomel 5, Papšo 2, Novák

Do Košíc sme vycestovali v oklieštenej zostave len so siedmimi zdravými hráčmi, kedy nám chýbali z dôvodov zranení alebo choroby hráči Galovič, Hollý, Adam Čierny, Neuman. Chalani začali zápas aktívne vypracovali si mierny náskok, ktorý Košice veľmi rýchlo zlikvidovali a začalo sa naťahovanie o každý bod. V zápase sa nedarilo ani jednému súperovi odskočiť na výraznejší rozdiel, polčas 32:29 pre Košice, po tretej štvrtine 50:52 pre Wildboys. Chlapci bojovali, ale na ťažkej „východniarskej“ pôde im postupne dochádzali sily a záver nezvládli podľa predstáv a podľahli domácim RIM rozdielom 5 bodov.

TSM Slávia Žilina – BK Lokomotíva Sereď  73:89 (45:47)
Body TSM: Hoferica 17, Čierny Michal 12, Novák 11, Suchomel 10, Janžo 9, Urda 8, Papšo 6

V nedeľnom domácom stretnutí sme sa po ťažkom sobotnom zápase predstavili proti lídrovi súťaže zo Serede. Išlo o predohrávku, keďže Sereď hrá medzinárodnú súťaž, vyhoveli sme im s termínom predohrania tohto zápasu. Wildboys nastúpili koncentrovane a držali s favoritom vyrovnanú partiu. Na polčase mali navrch mierne hráči Serede 45:47. V druhom polčase sa prejavila vyššia kvalita a väčšia rotácia hráčov Serede, kedy my sme rovnako ako v sobotu v Košiciach mohli využiť len sedem zdravých hráčov. Postupne nám dochádzali sily a tým sme kopili chyby, čo súper dokonale využíval. V zápase sme bohužiaľ dokázali „vytvoriť“ až 41!! strát, a bohužiaľ s takým vysokým číslom nie je možné zápasy vyhrávať.

Na záver by som rád pochválil chalanov. Na to že sme boli v zostave v akej sme boli, dali do toho všetko, bojovali, behali, dali do zápasu srdce a verím, že v rovnakom nasadení budú pokračovať aj v ostatných zápasoch, ktoré teraz pôjdu v rýchlom slede. Už 21.1. a 22.1. nás čakajú súboje proti BSC Bratislava resp. Inter Bratislava. O čase a mieste zápasov Vás budeme samozrejme informovať.

M.F.

Zdieľajte článok s priateľmi

Nenechajte si ujsť…