Flat Preloader Icon

Youngguns U14 s víkendovými prehrami, ale s herným progresom

TSM Slávia Žilina – RIM Basket Košice 27:84 (17:46)
Body TSM: Lukášik 6, Kadík 6, Lacko 3, Čavojec 2, Kopčík 2, Farský 2, Kazík 2

Na naších chlapcov z kategórie žiakov U14 čakali cez víkend súperi z východu – v sobotu z metropoly východu Košíc a v nedeľu súboj s chlapcami od slovenského mora, Michaloviec. Sobotný súboj mali jednoznačne pod kontrolou chalani z Košíc, ktorí nás agresívnou obranou dostávali do nepríjemných situácií, ktoré sme bohužiaľ nedokázali vyriešiť k spokojnosti a pomerne vysoko sme podľahli dobre hrajúcim chlapcom z RIM Košice. V porovnaní so zápasom v Košiciach je vidieť, že sa chlapci zlepšujú – je rozdiel v pohybe, v obrannom postavení a ukazuje sa, že ideme dobrým smerom.

TSM Slávia Žilina – 1. BK Michalovce  26:38  (11:14)
Body TSM: Lukášik 16, Brodský 2, Vrbenský 2, Kadík 2, Lacko 2, Topitzer 2

Na nedeľný zápas sme si verili, pretože v poslednom meraní síl proti „orlom“ z Michaloviec sme na ich pôde podľahli rozdielom 15 bodov a verili sme, že môžeme zvíťaziť a pripísať si tak prvú výhru v súťaži. Stretnutie sme začali dobre, výborne sme bránili, chalani až na malé výnimky plnili obranne čo som od nich vyžadoval. Horšie to však bolo v útočných činnostiach, kedy sme nepremieňali ani jednoduché situácie 1:0 a 2:1. Preto sme išli do polčasu s mankom 3 bodov 11:14. Druhý polčas sme pokračovali v rovnakom obraze hry. Pomerne dobre sme bránili, avšak „horeli“ v útoku a nakoniec sme si pripísali ďalšiu prehru, tentokrát o 12 bodov 26:38. Posledné dva týždne neboli čo sa týka prípravy ideálne, či už jarné prázdniny alebo lyžiarske kurzy nám znemožnili kompletnú prípravu na zápasy. Už o dva týždne nás čakajú súboje s neďalekou Považskou Bystricou. Po dohode s priateľmi z Považskej sa obe stretnutia uskutočnia v nedeľu 2.4. v Považskej Bystrici.