Flat Preloader Icon

Starší žiaci U15 skvelým výkonom porazili Kežmarok

Starší žiaci odohrali v sobotu na domácej pôde Základnej školy Hájik ďalší domáci zápas v skupine o 5-8 miesto skupiny východ Silver ligy a to proti chlapcom z MŠK Kežmarok, s ktorými sa naposledy stretli v decembrovom súboji a prehrali ho rozdielom 28 bodov, 79:51.

TSM Slávia Žilina – MŠK Kežmarok 69:58

Body TSM: Majerčák 29, Lacko 14, Macanga 12, Brodský 6, Kováč 4, Topitzer 2, Farský 2, Kazík

Veverice otvorili stretnutie so „starting five“ Lacko, Macanga, Farský, Majerčák, Brodský nebojácne. Od prvej chvíle bolo na nich vidieť neskutočné odhodlanie. Napriek tomu, že nastúpili do stretnutia bez dôležitého člena Sama Lukášika, bolo jasné že dnes si idú po víťazstvo.

Starší žiaci v domácej premiére ťahali za kratší koniec-2

V obrane hrali aktívne, v útoku v dobrom pohybe a nebojácne, kedy si vedeli poradiť s hrou jeden na jedného, premieňali aj ťažké strely a už v polčase boli vo vedení o 4 body (40:36).

V druhom polčase pokračovali v nasadení, ktoré ich zdobilo počas prvého polčasu – aktívne atakovali kôš hosťujúcich Kežmarčanov, naďalej skvele bránili a dodržiavali pokyny trénerskej dvojice Merešš + Pavelka, čo im prinieslo víťazstvo v tretej štvrtine o 10 bodov (18:8) a priebežné vedenie po tretej štvrtine 58: 44.

Posledná štvrtina bola v našom podaní nie veľmi podarená, nakoľko skúsenejší tím hostí nás zatlačil a my sme sa s tým len s problémami vyrovnávali, no napriek tomuto tlaku to chlapci zvládli na výbornú a pripísali si druhé víťazstvo v súťaži.

V skvelom svetle sa predviedol hlavne Martin Majerčák, ktorý sám skóroval 29 bodov a ťahal ostatných spoluhráčov ako správny líder za víťazstvom.

Miroslav Futo – športový riaditeľ:
“Som veľmi hrdý na chlapcov, predviedli skvelý bojovný výkon a zaslúžene si odnášajú víťazstvo. Je úžasné sledovať ako sa títo chlapci posúvajú v basketbalovom napredovaní.

Tréneri spolu so šéftrénerom mládeže robia naozaj skvelú prácu. Dnes som bol veľmi šťastný za Martina Majerčáka – chlapec, ktorý dáva basketbalu všetko bol dnes odmenený fantastickým výkonom, ktorým strhol aj ostatných spoluhráčov.

Už pred zápasom bol fantasticky nastavený, kedy mi povedal že jeho dnešný plán je prísť na zápas, vyhrať a ísť domov. Splnil ho do bodky.”