Flat Preloader Icon

Muži TSM Slávia Žilina podľahli košickým vlkom

V nedeľnom zápase sa predstavili naše najstaršie veverice proti Košice Wolves – tímu, ktorý vedie ostrieľaný a skúsený tréner Rešetár. V našom tíme chýbali z rôznych dôvodov niektoré opory, no rovnako aj hosťujúci tím pricestoval v nekompletnej zostave, avšak doplnený o Tchúra, ktorý bol nakoniec „key factor“ košickej výhry.

TSM Slávia Žilina – Košice Wolves 77:83 (43:40)

Body TSM: Žiak 28 (13 doskokov), Stránsky 18 (10 doskokov), Stojanov 13, Podhorský 7 (11 doskokov), Mesároš 6, Florek 3, Péli 2
Štatistiky: Streľba za 2 body 44%, streľba za 3 body 32%, Doskoky 43, Asistencie 14

Do zápasu sme nastúpili v pätici Stránsky, Stojanov, Péli, Mesároš a Žiak a nezačali zle.

Dobrou streľbou a pohybom sa nám darilo skórovať jednoduché koše, rovnako aj v obrane sme až na malé chybičky pracovali správne, no rovnako úspešní boli aj vlci z Košíc, tak po prvej štvrtine svietil na ukazovateli stav 17:19 v prospech vklov.

Od druhej štvrtiny sme vzhľadom k úzkej rotácií pristúpili k zónovej obrane, ktorá zafungovala.

V týchto momentoch sme sa dokázali odpútať od hostí na rozdiel 8 bodov, no skúsení hráči Košíc dokázali manko do polčasovej prestávky skresať na rozdiel 3 bodov, 43:30 pre TSM.

V druhom polčase pokračoval súboj o každú loptu, ďalej sme pracovali dobre pod oboma košmi, no súper sa neustále držal na dostrel, kedy ich dokázal potiahnuť dobre hrajúci Tchúr, ktorý nám svojou hrou robil najväčšie problémy, no napriek tomu sme po tretej štvrtine držali vedenie, no už len o jeden bod, 63:62.

Posledné dejstvo začala nášmu tímu „dochádzať para“, čo sa prejavilo hlavne na úspešnosti streľby a za celú štvrtinu sme dokázali skórovať len 14 bodov, čo skúsený súper umnou hrou využil, „pretočil“ výsledok na svoju stranu, a pripísal si dôležité víťazstvo v boji o prvú priečku a možnosť organizovať finálový turnaj.

Miroslav Futo, športový riaditeľ:
“Diváci, ktorí si našli cestu do haly, videli určite veľmi kvalitný zápas, ku ktorému prispeli oba tímy. Našim chalani si zaslúžia veľký kredit ako bojovali, všetci do jedného nechali na ihrisku srdce. Bodovo nás ťahali hlavne nestarnúci Žiak a Stránsky, obaja autori „double-double, ale dnes nám však nebolo dopriate, aj keď sme chceli veľmi vyhrať pre našich fanúšikov a deti z MŠ s ZŠ Hvozdnica, ktoré nás s pani učiteľkou prišli podporiť.”

Zdieľajte článok s priateľmi

Nenechajte si ujsť…

BOJ O EXTRALIGU ZAČÍNA

V sobotu 4.5.2024 o 13:00 sa naši muži predstavia v prvom semifinálovom zápase 1.ligy mužov a mladých mužov proti...