Flat Preloader Icon

Starší žiaci TSM Slávia Žilina na východe s bilanciou 1:1

Starší žiaci sa pod vedením trénera Merešša predstavili na východe republiky, v sobotu v Čani, proti miestnej akadémií, a v nedeľu na pôde michalovských orlov, 1. BK Michalovce.

BA Čaňa – TSM Slávia Žilina 71:55 (40:32)

Body TSM: Majerčák 12, Macanga 11, Lacko 10, Lukášik 7, Topitzer 6, Brodský 4, Farský 3, Kováč 2
Štatistiky: Streľba za 2 body 30%, streľba za 3 body 32%, Doskoky 38, Bloky 6

Prvé z „východniarskych“ stretnutí sme začali v Čani, proti miestnej akadémií.

Zápas by sa dal rozdeliť do dvoch rozdielnych častí, kedy sme v prvej a poslednej štvrtine pôsobili nekoncentrovane, dovolili sme súperovi v týchto častiach skórovať 49 bodov a v útoku sme rovnako nepôsobili isto, a sami skórovali len 24 bodov.

Naopak v druhej a tretej štvrtine sme nehrali zle, mali sme zlepšený pohyb, dokázali sme súpera útočne pribrzdiť, keď nám počas týchto štvrtín dokázal streliť len 22 bodov, a naopak my sme dokázali zlepšenou hrou skórovať 31 bodov.

V tomto úseku sa najviac strelecky darilo Majerčákovi, Macangovi a Lackovi. Dve štvrtiny zlepšeného výkonu bohužiaľ nestačili na víťazstvo, a pripísali sme si prehru 71:55.

1.BK Michalovce – TSM Slávia Žilina 66:69 (32:28)

Body TSM: Majerčák 34, Lacko 9, Lukášik 7, Farský 6, Brodský 5, Kováč 4, Macanga 2, Topitzer 2
Štatistiky: Streľba za 2 body 48%, streľba za 3 body 27%, Doskoky 35, Zisk 14

Nedeľné stretnutie sme po skvelom oddychu v Penzióne Terasa na okraji Zemplínskej šíravy kde chlapci spali, začali na rozdiel od sobotného zápasu koncertovane, bez väčších zaváhaní a hlavne sme nedovolili domácim hráčom odskočiť na vyšší bodový rozdiel, tak ako tomu bolo v sobotu.

Do polčasu sme síce strácali 4 body (32:28), no v druhom polčase, konkrétne v poslednej štvrtine sme dominoval (IV. Štvrtina 15:25) a hlavne bodovou explóziou Martina Majerčáka (34 bodov) sme si pripísali ďalšie víťazstvo v súťaži, ktorá sa práve týmto kolom skončila.

Celkovo si chlapci z kategórie U15 pripísali na konto v súťaži 3 víťazstvá, ale nazbierali neoceniteľné skúsenosti, ktoré budú v budúcej sezóne pretavovať vo víťazstvá už v kategórií U17.

Zdieľajte článok s priateľmi

Nenechajte si ujsť…

BOJ O EXTRALIGU ZAČÍNA

V sobotu 4.5.2024 o 13:00 sa naši muži predstavia v prvom semifinálovom zápase 1.ligy mužov a mladých mužov proti...