Flat Preloader Icon

Dramatické víkendové zápasy „wildboys“ s bilanciou 1:1

TSM Slávia Žilina – MBA Prievidza  79:89  (36:44)
Body TSM: Janžo 26, Holý 15, Novák 11, Galovič 7, Hoferica 7 (10 doskokov), Adam Čierny 6, Michal Čierny 4, Suchomel 3, Papšo 0

Stretnutie so súperom z Prievidze, u ktorého sme pred dvoma týždňami zvíťazili sme začali veľmi dobre – pohybom a aktívnou hrou. Ku koncu prvej štvrtiny nám však „malí baníci“ šnúrou 9 bodov odskočili z 15:16 na 15:25. Chlapci sa snažili dohnať tento náskok, avšak drobnými chybami, či už v útoku ale hlavne v obrane sa nám nedarilo skresať ich náskok a tak sme na polčase boli v „mínuse“ o 8 bodov (36:44). Do druhého polčasu nastúpili Wildboys odhodlane, postupne skresali náskok a v 27. minúte sme začínali od znova (55:55), no opäť prišiel krátky výpadok a Prievidza šnúrou 0:8 opäť odskočila. V záverečnom dejstve nemožno chlapcom uprieť snahu zmeniť nepriaznivý výsledok a otočiť ho na svoju stranu, avšak Prievidza svojou umnou hrou dotiahla výsledok do úspešného konca a vrátila nám nedávnu prehru z jej pôdy.

Štatistiky: streľba celkovo 41%, doskoky 39, získané lopty 5!!stratené lopty 21!!

Hodnotenie trénera Grísu: Prievidza je jedno z našich kontaktných družstiev v tabuľke a pre nás veľmi cenný súper. Do zápasu sme nastupovali s miernou psychickou výhodou, keďže naše posledné stretnutie na palubovke súpera dopadlo v náš prospech. Celý zápas sa niesol vo vyrovnanom a bojovnom duchu a väčšinu zápasu bodový rozdiel nebol výraznejší ako 10 bodov. Mierny bodový rozdiel si Prievidza ustála na konci každej štvrtiny. Dokázali sme zápas naprieč štvrtinami udržať dramatický ale kompletný comeback sa nám ani raz nepodarilo dosiahnuť. Bolo to najmä z dôvodu nedisciplinovaného výkonu v obrane, ktorú vnímam momentálne ako našu najväčšiu slabú stránku, k čomu sa pridala veľmi nízka, 13-percentná úspešnosť streľby za 3 body, pričom práve “trojky” nám výrazne pomohli k nášmu predošlému debutovému úspechu v Prievidzi. K nízkej úspešnosti streľby sme pridali 21 strát, čo nie je zrovna recept na víťazný zápas. Napriek pekným basketbalovým akciám sme za zápas nazbierali iba 10 asistencii, čo len potvrdzuje, že nám Prievidza dala len veľmi málo košov “zadarmo” a väčšinu bodov sme si museli zaslúžiť. Prievidzu vnímam ako fyzickejšieho a hlavne skúsenejšieho súpera, proti ktorému nemôžeme uspieť bez nasadenia v obrane a kvalitného kombinačného útoku, ktorý nám zabezpečí isté koše, aj keď nám to zrovna “nepadá”. Tieto dva aspekty vnímam ako tie kľučové pre náš úspech v blížiacom sa Final 8.“s

wildboys-výhra

TSM Slávia Žilina – BBK Bánovec nad Bebravou  71:68  (36:26)
Body TSM: Galovič 18, Janžo 12, Adam Čierny 10, Novák 9, Hoferica 8, Holý 5, Pivko 4, Michal Čierny 3, Suchomel 2, Neuman 0, Papšo 0, Matejko 0

V nedeľnom stretnutí očakávali diváci jednoduchý a jednoznačný zápas pre našich „divochov“, čo sa aj potvrdilo bohužiaľ len v prvom polčase. Od začiatku zápasu sme boli družstvom, ktoré diktovalo tempo hry. Od začiatku sme si budovali mierny náskok, po prvej štvrtine 20:17 v ktorej sa strelecky darilo hlavne Matúšovi Novákovi (7 bodov v tomto úseku hry). Do polčasu sme hlavne dobrou obranou držali chlapcov z Bánoviec na dištanc, kedy sme im v druhej štvrtine dovolili skórovať len 9 bodov a na polčas išli s dobrým rezultátom 36:26. Druhý polčas začal pozitívne, kedy sme v 23. minúte viedli 42:28 a potom to prišlo…. Bánovciam sa podarilo našou nedisciplinovanosťou a laxnosťou otočiť priebeh stretnutia na svoju stranu, kedy úsek medzi 23. a 29. minútou vyhrali v pomere 19:2 a dostali sa do vedenia po tretej štvrtine 50:48. Wildboys na začiatku posledného dejstva opäť „zapli“ otočili na 60:52 vo svoj prospech, ale ani to však nebol koniec. Bánovčania sa nechceli zmieriť a bojovali do konca s maximálnym nasadením, ešte v 39. minúte viedli 68:66. V tomto čase nás „trápil“ hlavne Vaško, ktorý dal tri trojky v rade a držal nádeje Bánoviec nad vodou. Chalani však ukázali, že basket hrať vedia a nakoniec v tomto nervóznom zápase dominovali 71:68.

Štatistiky: streľba celkovo 43%, doskoky 28, získané lopty 23, stratené lopty 19

Hodnotenie trénera Grísu: „Na druhý deň, proti tabuľkovo ľahšiemu súperovi sme defacto zopakovali scenár zo sobotňajšieho zápasu, k čomu sme pridali ešte veľmi nizke celkové nasadenie a motiváciu. Napriek pekným akciám, ktoré dokážeme tvoriť, sme sa opäť spoliehali na ťažšie individuálne zakončenia a nazbierali sme len 9 asistencií a zároveň necelých 20 strát. Katastrofálna úspešnosť streľby za tri body bola dôsledkom zbrklých a nerozvážnych striel. Naša nedisciplinovanosť v obrane mala za následok, že sme na oplátku dostávali veľa jednoduchých košov. Čiže presne naopak, ako by sme si predstavovali. Nedokázali sme naplniť ani jeden cieľ, ktorý sme si pred zápasom stanovili. S týmito faktormi sa dá len ťažko v našej súťaži pomýšlať na výhru. Naprieč zápasom sme si so súperom v podstate len vymieňali koše a počas celého zápasu sme súperovi nedokázali odskočiť na vyšší bodový rozdiel, takže sme divákom nechcene dopriali ďalší napínavý zápas, ktorý sa v posledných minútach zmenil na basketbalový šach. Necelých 20 sekúnd pred koncom zápasu sme dokonca prehrávali o bod, ale učebnicovo zahraná outová akcia nás jednoduchým košom dostala do vedenia. Následne sa nám podarilo ubrániť a po faule súpera sme rozdiel už len upravili na 3 body. Dúfam, že pre nás víkendové výkony budú dostatočným ponaučením a odrazíme sa späť k našej lepšej hre, ktorú rozhodne vieme hrať, čo sme už počas sezóny dokázali potvrdiť.“